OKO - Aktuální vydání
Praha 1

Články

(11. ledna 2018) Na jaře se chystají nové komunitní zahrady v Praze 1

V létě se nám v Praze 1 krásně rozrostla naše první komunitní zahrada. Začínali jsme se třemi pytli s rostlinkami na paletách a na konci sezóny už jich na dětském hřišti Za Haštalem bylo sedm.

 Pokračování

(12. listopadu 2017) Hasičský záchranný sbor získá díky Prahze 1 čtyři nové kamery s termovizí

Zastupitelé MČ Praha 1 schválili poskytnutí finančního příspěvku ve výši 1 mil. Kč Hasičskému záchrannému sboru hl. města Prahy. Hasiči tuto částku použijí na nákup speciálních termovizních kamer, které jsou klíčové pro vyhledávání lidí v kouři.

 Pokračování

(27. července 2017) Vyjádření k výzvě ředitele OŘ MP Praha 1 Bc. Miroslava Stejskala strážníkům k řádnému plnění jejich povinností

Praha 1 se v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádků a dopravy roky potýká s řadou problémů, a to jak ve dne, tak i v noci...

 Pokračování

(22. června 2017) Praha navýší platy zaměstnancům mimořádnými odměnami

Zaměstnancům příspěvkových organizací hlavního města Prahy v sociálních službách se výrazně zvýší příjmy díky mimořádným odměnám. 

 Pokračování

(6. května 2017) Praha 1 zahajuje další kolo boje proti černé reklamě

Černá reklama je v historickém jádru hlavního města opět systematicky odstraňována. Radnice najala firmu, která likviduje veškeré nelegálně vylepené letáky a nálepky a zároveň monitoruje subjekty a osoby, které reklamu načerno do ulic Prahy 1 umísťují.

 Pokračování

(14. března 2017) Praha 1 potřebuje více městských strážníků!

Jak vypadá naše městská část, pokud jde o bezpečnost a veřejný pořádek? Zde je přehled. Situace je nedobrá, ale je třeba ji popsat jasně: strážníků Městské policie je v Praze 1 málo a ve stávajícím počtu nemohou dostatečně zajistit ani veřejný pořádek, ani dodržování dopravních předpisů.

 Pokračování

(23. února 2017) Konec nepříjemných ohňostrojů v centru Prahy

Praha 1 prosadila na hlavním městě vyhlášku, která zakazuje odpalování ohňostrojů v centru města mimo většinu státních svátků.

 Pokračování

(19. prosince 2016) Busking nanovo?!

Již v době přijetí vyhlášky o buskingu se pochopitelně zdvihla vlna nevole nejen ze strany buskerů, ale zejména ze strany těch politických subjektů, jejichž náplní politické práce je jakási „svoboda prostoru“ a další svobody, které se bohužel často zneužívaj...

 Pokračování

(27. listopadu 2016) Soutěž o nejhezčí Vánoční strom

 

 Pokračování

(12. září 2016) Ohňostroje – aktuální vývoj vydání nové vyhlášky

Ohňostroje, jejich četnost a intenzita provádění hraničící mnohdy s brutalitou, se v Praze 1 skutečně staly zářným příkladem, jak zábava pro jedny, omezuje a obtěžuje druhé. Na hlavním městě (to jediné může obecně závazné vyhlášky platné na území Prahy vydávat) se na nové vyhlášce intenzivně pracuje...

 Pokračování

  stránka 1/6   následující>>