OKO - Aktuální vydání
Praha 1

Tiskové zprávy

(26. září 2018) Ze „Sherwoodu“ jsou opět Vrchlického sady

V parku v okolí hlavního nádraží, který byl dlouho nechvalně proslulý pod přezdívkou Sherwood, se daly najít snad všechny negativní jevy života ve městě, od znečišťování veřejného prostranství po užívání drog. Všichni si bohužel dlouho mysleli, že je tu vše povoleno a nikdo nezasáhne. A většinou vlastně ani nikdo včetně policie nezasahoval. Proto bylo nutné připravit koordinovaný a dlouhodobý projekt, který situaci začal zásadně měnit k lepšímu. A konečně vidíme i výsledky.

 Pokračování

(20. září 2018) V ulicích Prahy 1 už jsou první měřiče hluku v exteriéru

Praha 1 se rozhodla pro další krok v boji proti hluku na svém území. Na hlukově nejexponovanějších místech Starého Města byly koncem srpna instalovány první měřiče hladiny hluku se světelnými displeji. Zatím měřiče fungují v jakémsi zkušebním, pilotním provozu, v budoucnu by ale měly být umístěny i na dalších místech Prahy 1. Podobný měřič už je v baru Steampunk v ulici V Kolkovně, který zde měří hluk v interiéru a zároveň zaznamenává i počet lidí v baru.

 Pokračování

(15. září 2018) Tři komunitní zahrady v Praze 1 odměnily pěstitele bohatou úrodou

Druhá sezóna komunitního zahrádkářství v Praze 1 se pomalu chýlí ke konci a už teď můžeme říct, že byla úspěšná. Tři komunitní zahrádky připravily obětavým zahrádkářům krásnou úrodu. Rajčata, papriky, bylinky, saláty, okrasné květiny do domácích váz, jahody, to vše si odnášeli malí i velcí pěstitelé mnohdy i ve velkých košících.

 Pokračování

(4. září 2018) Prahy 1 bojuje o omezení otevírací doby nočních podniků

Už v roce 2014 schválili zastupitelé Městské části Praha 1 návrh vyhlášky o omezení provozní doby nočních podniků ve vybraných lokalitách. Radní ani zastupitelé hl. města ale návrh Prahy 1 nechali prostě „ležet v šuplíku“ a až do letošních prázdnin se tím nijak nezabývali. Radní MČ Praha 1 Ivan Solil, který je autorem návrhu, proto všechny radní hl. města včetně primátorky požádal písemně, aby vyhlášku schválili a předložili Zastupitelstvu HMP. Situace v nočních ulicích Prahy 1 se totiž rok od roku zhoršuje.

 Pokračování

(25. srpna 2018) Praha 1 připravila petici proti sdílenému ubytování

Praha 1 eviduje od začátku tohoto roku už přes 300 stížností na tzv. sdílené ubytování, což je zhruba o 250 víc než za celý rok 2017. Občané si stěžují na poničené interiéry bytových domů, permanentní rušení nočního klidu, hádky a bitky na chodbách. Vzhledem k tomu, že se Praha 1 dlouhodobě potýká s nedostatkem městských strážníků na svých ulicích a radnice nemá žádný právní nástroj, jak negativním důsledkům tzv. sdíleného ubytování efektivně zabránit, rozhodl se radní pro oblast bezpečnosti a veřejného pořádku Ivan Solil spolu s několika dalšími občany Prahy 1 připravit petici, kterou adresoval přímo Vládě a Parlamentu ČR a Zastupitelstvu HMP. V petici, pod kterou nyní sbírá podpisy, žádá tyto státní orgány o přijetí takových zákonných opatření, která tento způsob podnikání uvedou do souladu se stávajícími normami českého práva zajišťujícími právo na nerušené bydlení, noční klid a veřejný pořádek.

 Pokračování

(5. července 2018) Praha 1 už má dva koloniály

V naší městské části roky chyběly malé, klasické obchody s potravinami. Obchody, které by nabízely lokální sortiment zboží za standardní, nepředražené ceny. Po několikaletém úsilí se to konečně podařilo změnit. Už dva z obchodů ze sítě Žabka se změnily v krásné koloniály, a další by měly následovat.

 Pokračování

(9. ledna 2018) MČ Praha 1 vítá záměr Magistrátu HMP, který chce pomoci udržet péči v Nemocnici Na Františku

Radní HMP schválili záměr převzít Nemocnici Na Františku. Radnice MČ Praha 1 snahu hl. města pomoci s osudem nemocnice vítá a zahájí s Magistrátem HMP co nejdříve jednání o tom, jakou formou může provoz Nemocnice Na Františku pokračovat.

 Pokračování

(5. ledna 2018) Dílčí vítězství Prahy 1? Zákaz pití alkoholu na veřejnosti!

Po Novém roce by se měl pražský magistrát zabývat připravenou novelizací vyhlášky zakazující požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. V případě Prahy 1 se jedná o zákaz plošný.

 Pokračování

(10. listopadu 2017) Zákaz požívání alkoholických nápojů na Praze 1

Pražský magistrát připravuje novelizaci vyhlášky zakazující požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Zákaz bude platit plošně na celém území Pražské památkové rezervace, tudíž v celé Praze 1. Další zásadní změnou bude zakotvení zásahu zdržování se na veřejném prostranství s otevřenou lahví či jinou nádobou s alkoholickým nápojem.

 Pokračování

(11. července 2017) Praha 1 má první komunitní zahradu. V srdci Starého Města si místní občané pěstují zeleninu a bylinky

Městská část Praha 1 spolu se spolkem Prevence dětem z. s. připravila pro sousedy bydlící v oblasti ulice Za Haštalem projekt první komunitní zahrádky na svém území. Zahrada je součástí dětského hřiště Za Haštalem, kde bylo na paletách vybudováno několik dočasných záhonů.

 Pokračování

  stránka 1/8   následující>>